KALENDARIUM W ROKU SZKOLNYM 2017/ 2018

 

wrzesień

 

SZKOLNE ECHO CZERWIEŃSKIEJ PODSTAWÓWKI

Dziecku potrzebny ruch, powietrze, światło – zgoda,

ale i coś jeszcze. Spojrzenie w przestrzeń poczucie wolności – otwarte okno.

Janusz Korczak

Znowu razem w szkolne gromadzie

Wakacje w tym roku nieco zadrwiły z wypoczywających – pogoda nas nie rozpieszczała. Dopiero kilka dni przed pierwszym dzwonkiem słońce pokazało się na dobre, ale kalendarz uparcie pokazywał czas powrotu do szkolnej gromady. Jedni niecierpliwie odliczali dni, inni chętnie poleniuchowaliby jeszcze choćby troszeczkę. Wszyscy jednak stawili się na rozpoczęciu roku szkolnego – znowu gwar wypełnił sale lekcyjne i korytarze. Mury szkolne podczas wakacji tętniły życiem – trwał remont. Pojawiły się nowe pracownie językowe, toalety szkolne doczekały się nowoczesnego wyglądu, wszędzie pachnie świeżością. Za kilka miesięcy wbiegniemy do wyczekiwanej wiele lat hali sportowej, przy której znajdą się wygodne szatnie oraz kompleks gabinetów nauk matematyczno – przyrodniczych. Będą potrzebne, gdyż od 1 września nasza szkoła przekształciła się w ośmioletnią szkołę podstawową. Już na boisku widać było, że jest nas dużo – to oczywiste, gdyż po raz pierwszy od wielu lat mamy dwie klasy siódme. Powitaliśmy wśród nas aż dwunastu nowych nauczycieli.

Tradycyjnie pierwszy dzień pracy poświęciliśmy na integrację. Poszczególne zespoły spotykały się z wychowawcami, aby poprzez różnorodne gry i zabawy zacieśnić więzi, wypracować klasowe kontrakty, przypomnieć podstawowe dokumenty szkolne, zasady zachowania na lekcjach i przerwach.

Tak oto w 17-u oddziałach klasowych, 320 uczniów, 38 nauczycieli i 10-u pracowników obsługi wprawiło w ruch machinę, która nazywa się nowy rok szkolny 2017/2018.

Każdy rozpoczynający się rok szkolny stawia przed uczniami, ich rodzicami i pedagogami pytanie: Jaki on będzie? Czy wędrówką wiodącą różnymi ścieżkami – czasem prostą i radosną, a czasem  trudną i zawiłą, ale prowadzącą do niezwykłych odkryć, czy jedną z wielu szarych dróg? Sukcesy minionego roku szkolnego, ogromna ilość przedsięwzięć, imprez, konkursów – znacznie podniosły poprzeczkę. Postaramy się, aby w czerwcu znalazła się jeszcze wyżej. Liczymy na energię i „zastrzyk”  pomysłów nowych nauczycieli oraz niezwykle cenną pomoc rodziców i lokalnych instytucji

Niewątpliwie najwięcej serdeczności kierujemy do uczniów klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z nauką. To oni potrzebują najwięcej wsparcia i otwartych ramion dorosłych. Wszystkim życzymy wspaniałej przygody z nauką, wartościowych doświadczeń, prawdziwych przyjaźni, a za 10 miesięcy dobrych świadectw.

Beata Kaszewska

WRÓĆ DO KALENDARIUM

fgfg