KALENDARIUM W ROKU SZKOLNYM 2017/ 2018

 

 marzec

 

SZKOLNE ECHO CZERWIEŃSKIEJ PODSTAWÓWKI

 

Znowu w szkole

             Ferie zimowe – w tym roku długo wyczekiwane – już za nami. Wróciliśmy wypoczęci i zadowoleni. W ostatnim tygodniu nauki nasza szkoła wzbogaciła się o nową salę gimnastyczną i świetlicę oraz trzy sale lekcyjne. W czasie ferii pomieszczenia były wyposażane i przygotowywane na przyjęcie uczniów. Jakże miło wejść do pachnących nowością sal. 

Najbardziej szczęśliwe są chyba dzieci ze świetlicy. Długo na nią czekały. Mówią, że: „bardzo ją lubią, bo jest duża, są tu zabawki, gry, materace, nowe piłki”. Pan dyrektor sprawił ”świetliczakom” prezent – stół do gry w piłkarzyki – chłopcy ustawiają się do niego w kolejce. Bliskość nowej sali gimnastycznej pozwala na prowadzenie zajęć ruchowych, a gdy zaświeci słońce, bliziutko będzie na boisko. Każdego dnia świetlica wzbogaca się o nowe wyposażenie – tablica, rzutnik itp. W takim miejscu przyjemnie spędzać czas. Cieszymy się, że dzieci po lekcjach mają swoje przyjazne miejsce, o którym mówią: „nowa świetlica”.

            Równie chętnie uczniowie „biegną” do nowej sali multimedialnej. I tu pachnie świeżością, ale i nowoczesnością. Zajęciom informatycznym sprzyjają nowe komputery sprzężone z tablicą multimedialną. Jest 25 wygodnych stanowisk z estetycznymi biurkami i ergonomicznymi krzesłami. Tak wyposażona pracownia została już zaprezentowana młodym informatykom z zaprzyjaźnionych szkół podczas Gminnego Konkursu Informatycznego, w którym udział wzięło 18-u uczniów. Uczestnicy zmierzyli się z testem teoretycznym, po którym sprawdzili swoje umiejętności w praktyce. Najlepszą w kategorii klas I-III okazała się Magdalena Siwińska, z klas IV-V Szymon Dudek, zaś w kategorii klas VI-VII wygrała Paulina Lewkowicz – Głodek – wszyscy reprezentowali Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Czerwieńsku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            W dotychczasowej pracowni przyrodniczej zaplecze „pękało” w szwach od zgromadzonych przez jej opiekuna pomocy dydaktycznych. Jednak dopiero teraz, w nowiutkiej pracowni, wypełnionej nowoczesnymi pomocami, możemy „dotknąć”, „poczuć” i „usłyszeć” otaczający nas świat. A czy tuż obok, w innej sali, można zobaczyć matematykę – ależ oczywiście. Modele brył, siatki figur, tablice ze wzorami – jeden usłyszy i zapamięta, drugi zobaczy i już wie, a trzeci musi dotknąć, podnieść, poobracać i wtedy najlepiej „mu wchodzi do głowy”. I choć niektórym z nas trudno jest zaprzyjaźnić się z królową nauk, jaką jest matematyka, to w sprzyjających warunkach łatwiej jest się do niej zbliżyć.

            Najbardziej oczekiwana przez wszystkich była jednak nowa sala gimnastyczna. Trzeba zobaczyć radosne oczy dzieci, które aż piszczą, aby wbiec na zielone boisko z kolorowymi liniami. Wysoka, jasna, przestronna – taka jest nasza sala. Wprawdzie nie mamy jeszcze pełnego wyposażenia, ale wykorzystujemy sprzęt pozyskany w projektach sportowych, które realizowała nasza szkoła. Jak obiecaliśmy na otwarciu obiektu – będziemy silni i sprawni.

Taki oto w skrócie obrazek zarysował się na początku drugiego semestru.
            W takich okolicznościach miło było przyjąć przedszkolaków, które już za kilka miesięcy powiększą naszą szkolną gromadę. Klasa IIIc pokazała młodszym kolegom swoją szkołę, opowiedziała jak to jest być uczniem. Było też przedstawienie pt. „Rzepka”, które uczy, iż dobra współpraca w grupie to podstawa sukcesu. Wspólne zabawy, piosenki – czas mijał szybko i przyjemnie. Nowym doświadczeniem dla maluchów był udział w przerwie – dla jednych świetny moment, żeby poszaleć, dla innych chwila trwogi – bo głośno i wokół tacy „duzi ludzie”. Nikt nie zaginął i nikomu nic złego się nie stało, bo ci „duzi ludzie” chętnie pomagają młodszym kolegom. Przedszkolakom tak bardzo spodobało się w szkole, że postanowili odwiedzić nas ponownie.

            Przed nami wiosna – tradycyjny czas konkursów, testów kompetencji – życzymy wspaniałych wyników. O wszystkim napiszemy w kolejnych artykułach.


Beata Kaszewska

 

 

WRÓĆ DO KALENDARIUM

fgfg